Hospoda Výškovice

 

Hospoda U Aničky ve Výškovicích leží v samém středu obce na křižovatce silnic 464 a 4637.

V útulné vesnické hospůdce je vám k dispozici 50 míst a v letním období máme otevřenu venkovní terasu až s 50 místy a zelené prostranství pro odpočinek v klidném zákoutí objektu.

V hospůdce vám připravíme vaši rodinnou oslavu včetně dobrého a jídla a pití.

Cyklistům jsou k dispozici stojany na kola. Přímo přes Výškovice vede cyklotrasa č. 6191 vedoucí přes lesy a Údolí Setiny. Další dvě cyklotrasy č. 6190 a č. 6193 vedou v těsné blízkosti Výškovic.

Nabízíme vám

 

V prostorách hospůdky vám uspořádáme narozeniny, křtiny či významné rodinné události. Zajistíme dobré jídlo, pití a catering.

V naší hospůdce máme na čepu Staropramen 10, Ostravar 11 Mustang a Ostrava 12, černé pivo Staropramen a čepované nealkoholické pivo Staropramen Cool Grep. Nabízíme široký výběr nealko nápojů, slaných a sladkých pochutin a nečepované nealko pivo.

Připravujeme vlastní pizzu v mnoha variantách. Pizzu si od nás můžete vzít domů, ale neposkytujeme rozvoz.

V letní sezóně do naší nabídky o víkendech zařazujeme domácí gyros, různé speciality kuchyně, např. marinovaná pečená žebra, kolena a nabídneme vám také polévku a vegetariánské jídlo.

Jsme součástí programu „Cyklisté vítáni“.

Stůl s květinovou vazbou

Hospoda Výškovice

pondělí - zavřeno

úterý - zavřeno

středa - zavřeno

čtvrtek - zavřeno

pátek - 17.00 - 22.00

sobota - catering - hospoda zavřená

neděle - 16.00 - 20.00

 

Aktivity v našem okolí

 

Obec Výškovice se rozkládá na zvlněném návrší Nízkého Jeseníku na nejvyšším místě Bílovecka, v nadmořské výšce 464 m. n. m. s výhledem na Beskydy, část Opavska a část Hrubého Jeseníku. Poloha obce v otevřené krajině na vyvýšeném místě není krytá před drsnými větry. Ze severní a západní strany je obklopená hlubokými Opavskými lesy. Obec leží na křižovatce cest do pěti směrů.

V těsné blízkosti Výškovic probíhají tři cyklotrasy.

Cyklotrasa č. 6191

Cyklotrasa 6191

První cyklotrasa č. 6191 má délku 25 km a je zařazena jako střední. Trasa je vzhledem k několika hůře sjízdným úsekům vhodná pouze pro horská kola. Cyklotrasa začíná od křižovatky na Studénku do Bravantic. Dále pokračuje až do Olbramic a Zbyslavic. Za Zbyslavicemi se odklání do lesa a je dále vedena po nezpevněné lesní komunikaci a louce k Údolí Setiny. Trasa pokračuje po zpevněné komunikaci k rekreačnímu středisku U Patra. V Údolí Setiny trasa pokračuje souběžně s cyklotrasu č. 6193. Lesem do kopce po takzv. Žertkové cestě se dostaneme ke hřbitovu u Výškovic. Zde cyklotrasa pokračuje do Výškovic, kde na křižovatce u kulurního domu pokračuje směrem na Hlubočec. Zde trasa končí a navazuje na cyklotrasu č. 6141.

Cyklotrasa č. 6190

Cyklotrasa 6190

Druhá cyklotrasa č. 6190 je zařazeno jako střední obtížnosti a má celkovou délku 23 km. Cyklotrasa začíná v Jistebníku na křížení polních cest, ve směru na Polanku n.O. Dále navazuje na úsek trasy č.5 Moravská brána. Po průjezdu obcí je trasa vedena po zpevněné komunikaci na obec Bravantice a pak obec Velké Albrechtice. Po místních komunikacích se dostaneme až do Bílovce pod zámek. Podél Bílovky se po trase dostaneme přes Starou Ves, Slatinu a Výškovice. Zrovna mezi Slatinou a Výškovicemi byla dokončena v roce 2019 nová, volně veřejnosti přístupná, Rozhledna Slatina (odkaz). Před Výškovice trasa pokračuje směrem na Hrabství a Skřípov. Zde již trasa na křižovatce u kostela končí a navazuje na cyklotrasu č. 6078.

Cyklotrasa č. 6193

Cyklotrasa 6193

Třetí cyklotrasa č. 6193 probíhá kolem Výškovic. Začátek trasy je v Bílovci na křižovatce na Tísek za nemocnicí. Zde navazuje na trasu č. 6011. Pokračuje po II/464 do Tísku a odbočuje obcí doleva, krátce v souběhu s trasou č. 6192. Na konci obce vpravo a po nezpevněné lesní cestě sjíždí k rybníku s následným stoupáním do Těškovic. Z Těškovic vede po II/465 směrem na Vyškovice, ale před obcí, v místě tur. rozc. odbočuje do lesa. Po zpevněných komunikacích vede k rekr.středisku U Patra. Následně by trasa měla být doznačena do Pusté Polomi, kde navazuje na stávající trasu č.6140. Celková délka trasy je 12 km.

Partneři

 
Ostravar
 
Staropramen